גישור אחרי גירושין

מהו הליך גישור אחרי גירושין ומה מטרתו

גישור אחרי גירושין נועד לאפשר לשני הצדדים לעמוד על הרגליים בסופו של התהליך. לעמוד על הרגליים מבחינה כלכלית ולעמוד על הרגליים במבחינה רגשית מול הצד השני ומול הילדים. גישור אחרי גירושין נועד לאפשר לשני ההורים לראות את המציאות באופן שהניצחון שלהם הוא גם הניצחון של הצד השני. ההבנה שסכסוך הגירושין אינו משחק סכום אפס בו, על מנת שאחד ינצח על השני להפסיד. בדרך כלל גישה שכזו מובילה לכך שבדברים המהותיים, המשך הקשר המשפחתי באופן תרבותי כולם מפסידים בסוף.

חלוקת אחריות

מגשר משפחה מנסה להביא בתהליך הגישור לכך שכל הורה יהיה אחראי על עצמו ועל מעשיו, כמו גם על חלק מעולמם של הילדים מבחינת הטיפול בהם. מגשרת משפחה מנסה להביא למעורבות חזקה של שני ההורים בקבלת ההחלטות הנוגעות בניהול חיי הילדים. ששני הצדדים יראו את עצמם מחויבים להסדרי הראייה והמשמורת ולהיות מעורבים באופן פעיל בחינוך הילדים ובהתנהלותם הכלכלית.

מנגנונים לתקשורת

כפי שכל מגשר זוגי יודע, הפחתת התקשורת בין בני זוג גרושים הינה טעות מכיוון שהדבר מעמיד את הילדים במרכז סכסוך הגירושין. כאשר בני הזוג לשעבר לא מתקשרים ישירות, הילדים הם שמעבירים את המסרים בין הצדדים. מלבד הבעייתיות של שימת הילדים בקדמת הסכסוך, יש בכך גם פתח למניפולציות של הילדים, כלפי הצדדים בהתאם לרצונותיהם. תהליך גישור עם מגשר או מגשרת זוגית יכול לפתח את התקשורת הנדרשת, על מנת שהדברים לא יגיעו לכך. גישור אחרי גירושין מטרתו לייצר תקשורת סדירה, ברורה ושקופה בין הצדדים בנוגע לילדים, תוך מתן פרטיות לכל אחד בחלקים האישיים של הפרק החדש. עבודה מתוך רצון טוב ועזרה מקצועית של מגשרת או מגשר משפחה, יכולה לבנות מנגנונים יעילים לשיתוף פעולה ובניית התנהלות מכבדת לאחר הגירושין.

גישור אחרי גירושין עם נשות מקצוע מעולות ומנוסות

אם אתם לקראת גירושין ורוצים לעבור אותו במינימום סכסוכים, כדאי לכם להכיר את שיטת הגישור של עו”ד אליה טל ועו”ד לירון שיינקמן. הליך הגישור של המגשרות מנוהל על ידן באופן שנותן מענה מיטבי לצרכי שני הצדדים והילדים. עו”ד לירון שיינקמן ועו”ד אליה טל מביאות להליכי הגישור מלבד ידע וניסיון משפטי נרחב גם, מיומנויות וכישורים בתחומים של ייעוץ זוגי ויישוב סכסוכים, אימון אישי ומשפחתי, פסיכולוגיה ועוד.

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם