הסכם גירושין בהסכמה ללא ילדים וללא רכוש

על הסכם גירושין בהסכמה ללא ילדים וללא רכוש

הסכם גירושין בהסכמה ללא ילדים וללא רכוש  הינו פשוט יותר, לעומת משפחות שצברו רכוש וצריכות גם לקבוע הסדרי משמורת,  הסדרי שהות ודמי מזונות. הסכם גירושין בהסכמה ללא ילדים וללא רכוש לרוב יהיה רלוונטי לזוגות צעירים, תקופה קצרה לאחר הנישואים, שלא הספיקו לקנות בית ולקחת משכנתא, אלא גרו בשכירות ולא הספיקו לצבור רכוש משמעותי. במקרים אלו הסכם הגירושין צריך להתייחס בעיקר אל נושא הגט והפרידה לכשעצמה.

מזונות האישה

כשמדובר על הסכם גירושין ללא ילדים אין צורך להסדיר את הסוגייה של דמי מזונות עבור הילדים. גם דמי מזונות אישה, שהבעל מחויב לצרכי אשתו במהלך הנישואים  אינם רלוונטיים כאשר מתגרשים בהסכמה, מכיוון שמחויבות זו מסתיימת עם מתן הגט. הסכם גירושין ללא ילדים נועד לחסוך מבני הזוג סחבת משפטית והתדיינות מתישה ויקרה. מכיוון שאין ילדים בתמונה, קל יותר להגיע להסכם בהסכמה משותפת.

כוונת שיתוף

במקרים בהם אין לבני הזוג ילדים, אך כן נצבר להם רכוש יש להסדיר בהסכם הגירושין את אופן חלוקת הרכוש, ובמקרה כזה  יש לתת את הדעת לא רק לרכוש שנצבר מאז החתונה אלא גם לרכוש שנצבר לפני הנישואין, במידה והתקיימה לגביו כוונת שיתוף בצבירת הרכוש. לדוגמא דירה שנרכשה על ידי אחד הצדדים טרם הנישואין, בעזרת ההורים. מחלוקות לגבי הנושא של כוונת השיתוף יכולות לעורר  קונפליקט, גם בקרב מתגרשים ללא ילדים ולעכב את ההגעה להסכם גירושין .

כאמור הדברים פשוטים יותר  כאשר מדובר בהסכם גירושין בהסכמה ללא ילדים וללא רכוש, בו ניתן לסיים את ההליכים במהירות. על מנת למנוע מראש מחלוקות לגבי חלוקת רכוש בפרידה ומחלוקת לגבי מועד תחילת השיתוף בנכסים, כדאי עוד לפני הנישואים לחתום על הסכם ממון מפורט, שיסדיר את הסוגיות הללו ויפחית את המחלוקות בעת הפרידה.

הסכם גירושין בהסכמה ללא ילדים וללא רכוש עם נשות מקצוע מעולות ומנוסות

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי הסכם גירושין בהסכמה ללא ילדים וללא רכוש כדאי לכם להכיר את שיטת הגישור המיוחדת של המגשרות – עו”ד אליה טל ועו”ד לירון שיינקמן. הליך הגישור של המגשרות מנוהל על ידן באופן שנותן מענה אופטימלי לצרכי שני הצדדים. עו”ד אליה טל ועו”ד לירון שיינקמן מביאות להליכי הגישור ניסיון משפטי נרחב, כמו גם מיומנויות, ידע וכישורים בתחומים של, פסיכולוגיה, ייעוץ זוגי ויישוב סכסוכים, אימון אישי ומשפחתי ועוד.

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם