הסכם גירושין ילד עם צרכים מיוחדים

מה לכלול בהסכם גירושין ילד עם צרכים מיוחדים

הסכם גירושין ילד עם צרכים מיוחדים צריך לכלול התייחסות נרחבת למצב הייחודי. ילד עם צרכים מיוחדים לרוב זקוק למשאבים פיזיים וכלכליים מוגברים ולתשומת לב מיוחדת של שני ההורים. הסכם גירושין ילד עם צרכים מיוחדים צריך לקחת בחשבון את המורכבות של המצב עם הילד ולהתייחס לאופן בו גם לאחר הגירושין, האחריות ההורית המוגברת מצד שני ההורים תשמר לטובת הילד

תקשורת טובה ומשאבים לעתיד

 כאשר מדובר בהסכם גירושין לגבי ילד עם צרכים מיוחדים  קריטי להגיע להסכמות  בעניין אופן קבלת ההחלטות בנוגע לטיפול בילד עם הצרכים המיוחדים. הקשר האינטנסיבי והצורך בהסכמה של הצדדים במיוחד סביב שאלות רפואיות וטיפוליות, דורשים רמת תקשורת טובה בין ההורים גם לאחר הגירושין. הסכם הגירושין צריך להתייחס לאופן בו ממשיכים עם האחריות המוגברת של כל הורה, כמו גם להתייחס לדרכים והמסגרות לפתרון של משברים וקשיים בהמשך.. ההסכם חייב לקחת בחשבון את אופן חלוקת האחריות הטיפולית בפועל ואופן חלוקת המשאבים הכספיים הדרושים לטיפול בילד.

אופן חלוקת הרכוש עבור הסכם גירושין ילד עם צרכים מיוחדים צריכה להיות תלויה במשאבים הכספיים שהילד יזדקק להם בעתיד. צריך לקחת כי התמיכה בילד עם צרכים מיוחדים נמשכת גם אחר גיל 18 ולעיתים גם כל החיים. טובת הילד צריכה לגבור על כל אינטרס אחר, ונדרשת הבנה והסכמה מצד בני הזוג, מעבר לחוק היבש, על מנת לדאוג כראוי לעתידו של הילד. ההסכם צריך להיות מפורט ולהתייחס לנושאים כגון, תזונה, טיפולים חיצוניים, רכישת ציוד מתאים, הנגשת הבתים טיפולים רפואיים וחינוכיים, האפוטרופסות על הילד לאחר הגיעו לבגרות ועוד.

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי ניסוח הסכם גירושין ילד עם צרכים מיוחדים כדאי לכם לפנות לשיטת הגישור הייחודית של המגשרות – עו”ד אליה טל ועו”ד לירון שיינקמן. הליך הגישור של המגשרות מנוהל על ידן באופן שיכול לתת מענה אופטימלי לצרכים של שני הצדדים ולמענה מותאם לילד המיוחד. עו”ד אליה טל ועו”ד לירון שיינקמן מביאות להליכי הגישור לא רק, ניסיון משפטי נרחב בתחום, אלא גם מיומנויות וכישורים בתחומים של, פסיכולוגיה, ייעוץ זוגי ויישוב סכסוכים, אימון אישי ומשפחתי. מיומנויות אלו יכולים לסייע להגיע להסכמות בדרכי שלום.

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם