מגשר גירושין

כל מה שרצית לדעת לגבי מגשר גירושין

מטרתו של מגשר גירושין הוא לאפשר לשני הצדדים לעמוד על הרגליים בסופו של התהליך. לעמוד על הרגליים מבחינה כלכלית ולעמוד על הרגליים במבחינה רגשית מול הצד השני ומול הילדים. גישור אחרי גירושין נועד לאפשר לשני ההורים לראות את המציאות באופן שהניצחון שלהם הוא גם הניצחון של הצד השני. ההבנה שסכסוך הגירושין אינו משחק סכום אפס בו, על מנת שאחד ינצח על השני להפסיד. בדרך כלל גישה שכזו מובילה לכך שבדברים המהותיים, המשך הקשר המשפחתי באופן תרבותי כולם מפסידים בסוף.

לא לשים את הילדים באמצע

כפי שכל מגשר גירושין יודע, הפחתת התקשורת בין בני זוג גרושים הינה טעות מכיוון שהדבר מעמיד את הילדים במרכז סכסוך הגירושין. כאשר בני הזוג לשעבר לא מתקשרים ישירות, הילדים הם שמעבירים את המסרים בין הצדדים. מלבד הבעייתיות של שימת הילדים בקדמת הסכסוך, יש בכך גם פתח למניפולציות של הילדים, כלפי הצדדים בהתאם לרצונותיהם. תהליך גישור עם מגשר גירושים יכול לפתח את התקשורת הנדרשת, על מנת שהדברים לא יגיעו לכך. גישור אחרי הגירושין מטרתו לייצר תקשורת סדירה, ברורה ושקופה בין הצדדים בנוגע לילדים, תוך מתן פרטיות לכל אחד בחלקים האישיים של הפרק החדש. עבודה מתוך רצון טוב ועזרה מקצועית של מגשרת גירושין, יכולה לבנות מנגנונים יעילים לשיתוף פעולה ובניית התנהלות מכבדת לאחר הגירושין.

לקיחת אחריות ומעורבות

מגשר גירושין מנסה להביא בתהליך הגישור לכך שכל הורה יהיה אחראי על עצמו ועל מעשיו, כמו גם על חלק מעולמם של הילדים מבחינת הטיפול בהם. מגשרת גירושים, מנסה להביא למעורבות חזקה של שני ההורים בקבלת ההחלטות הנוגעות בניהול חיי הילדים. ששני הצדדים יראו את עצמם מחויבים להסדרי הראייה והמשמורת ולהיות מעורבים באופן פעיל בחינוך הילדים ובהתנהלותם הכלכלית.

מגשר גירושין מקצועי ומנוסה

אם אתם לקראת גירושין ורוצים לעבור אותם במינימום סכסוכים או מחפשים מגשרת גירושין וותיקה, כדאי לכם להכיר את שיטת הגישור של עו”ד אליה טל ועו”ד לירון שיינקמן. הליך הגישור של המגשרות מנוהל על ידן באופן שנותן מענה מיטבי לצרכי שני הצדדים והילדים. מגשרת גירושים עו”ד לירון שיינקמן ועו”ד אליה טל מביאות להליכי הגישור מלבד ידע וניסיון משפטי נרחב גם, מיומנויות וכישורים בתחומים של ייעוץ זוגי ויישוב סכסוכים, אימון אישי ומשפחתי, פסיכולוגיה ועוד.

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם