שינוי הסכם גירושין הפחתת מזונות

כל מה שרצית לדעת על  שינוי הסכם גירושין והפחתת מזונות

 שינוי הסכם גירושין באמצעות הפחתת המזונות אפשרי כאשר מצבם הכלכלי של בני הזוג השתנה באופן מהותי מאז שנחתם ההסכם. אמנם הסכם גירושין  הינו מבחינה משפטית פסק דין מחייב של בית המשפט, לאחר שהוא עובר אישור של בית המשפט לענייני משפחה, אך בגלל העיקרון של טובת הילדים, לא מתקיים במקרה זהעיקרון סופיות הדיון, ולכן שינוי הסכם הגירושין באמצעות הפחתת המזונות הינו אפשרי, כאשר מתקיים שינוי מהותי בנסיבות באופן המצדיק את שינוי המזונות, כפי שאלו נקבעו בהסכם.

הלכה חדשה ומהפכנית

בית המשפט העליון קבע הלכה עקרונית חדשה לפיה במקרה  שבו הילדים מצויים במשמורת משותפת ,  וכושר ההשתכרות של ההורים דומה או זהה, הרי שחלוקת האחריות הכלכלית על הילדים היא שוויונית. כלומר החיוב במזונות הילדים במשמורת משותפת, נעשה בהתאם להכנסות של כל אחד מההורים, ללא קשר למגדר של ההורה. כאשר נחתם בעבר הסכם גירושין עם ילדים באופן שמטיל על האב  מזונות מסויימים, במידה ויש שינויי לרעה בהכנסתו או שהכנסת האם גדלה, ניתן לבקש שינוי בהסדרי המזונות. בית המשפט בסופו של דבר צריך להכריע בהתאם לטובת הילדים.

שינוי בנסיבות באופן מהותי

שינוי נסיבות מהותי עד למתן פסק הדין בעליון היה לרוב נבחן בשאלה, מהם השינויים המשמעותיים שחלו בצרכי הילדים, או בחלוקת זמני השהות של הילדים עם כל אחד מההורים, או מהם השינויים הקבועים שחלו בהכנסתו של מי מהצדדים או ביכולתו הכלכלית. העיקרון המנחה את בית המשפט בכל שינוי במזונות הילדים, הוא טובת הילדים. עצם הפסיקה של בית המשפט העליון אינה מהווה לכשעצמה שינוי נסיבות מהותי ויש להראות שינויים במצב הכלכלי של ההורים או של צרכי הילדים, על מנת לפתוח מחדש את הסכם גירושין כולל מזונות ולשנותו.

שינוי הסכם גירושין הפחתת מזונות עם נשות מקצוע מעולות ומנוסות

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי שינוי הסכם גירושין הפחתת מזונות או שאתם מתעניינים בנושא של הסכם גירושין כולל מזונות כדאי לכם להכיר את שיטת הגישור הייחודית של המגשרות – עו”ד אליה טל ועו”ד לירון שיינקמן. הליך הגישור לפני ואחרי גירושים של המגשרות מנוהל על ידן באופן שנותן מענה אופטימלי לצרכים של שני הצדדים ובדגש על צרכי וטובת הילדים. עו”ד אליה טל ועו”ד לירון שיינקמן מביאות להליכי הגישור ידע רב וניסיון משפטי נרחב, כמו גם מיומנויות וכישורים בתחומים של ייעוץ זוגי ויישוב סכסוכים, פסיכולוגיה, אימון אישי ומשפחתי ועוד.

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם